Bodrum Vol.2 2012

Milas bodrum havalimanına iner inmez Havaş otobüsü ile Bodrum otogarına yola koyulduk. Hava limanından Bodruma saat kaçta sefer var ? diye sorulduğunda ”Her uçaktan sonra kalkıyor”diye cevap aldığımız için tarife saatlerine ulaşamadık. Belki arasak bulurduk neyse fakat dönüş saatleri ile ilgili tablo görüldüğü gibi mevcut 🙂 Bilmeyenler için Turkcell Gold veya Platin üyeleri Havaşa ücretsiz binebiliyorlar. Üyesi değilseniz kış tarifesinde 10,00 TL yaz tarifesinde ise 15,00 TL ücret ödemek zorundalar. Bir ay içerisinde sanıyorum max. 5 kere diye biliyorum (ARTI HAVAS yazıp 2222 gönderiyorsunuz.). Otogara geliş süremiz 45 dk. Gümbet araçlarını Havaş durağının karşısında bulunan minibüs durağından bulup bindik kişi başı ücret 3,00 TL ve saat 23:00’de de hareket etti.
Tabi dolmuşlar daha çok durdukları için alt yollardan gitmeyi tercih ediyorlar. Eğer siz araç kiralayıp gitmek isterseniz bu yolun daha kestirme olacağını düşünmekteyim tercih sizin… Otelimizin adi ( Rexene Resort & Spa ) yeni adi ( Club Rexene Marmara ) olarak geçmekte. Marmara Fransiz incoming firmasi olduğundan buradaki müşterilerin büyük çoğunluğu Fransız. Otel genelinde klima hariç her yerde açıklamalar Fransızca fakat pratik yapmak isteyenler için de gayet hoş 🙂 Hatırlatalım Gümbet araçları Ada durağı ( Gümbet Art Bodrum Otel ) önünden dönerek tekrar Bodrum merkeze dönmekte.En son araç merkezden
Gümbet’e kış tarifesi ( 02:00’de ) merkeze ise aynı araç geri dönerek günlük seferlerine son vermekte. Kişi başı en uzak mesafe Gümbet için 3,00 TL. Otelden verilen bilgi ise taksi ile otelden Bodrum merkeze 30,00 TL civarı. Dolmuş kullanmak çok daha karlı olacaktır. Bodrum merkezde bulunan Moon Light Cafe tam deniz kıyısı kafa dinlemek için güzel bir mekan. Fakat unutmadan akşam saatlerinde Türk kahvesi yapmıyorlar. Evet saçma ama böyle … Güzel takılar , bileklikler almak isterseniz Moon Light Cafe’nin sokağından çıkıp sol tarafa devam ederseniz HIZMA isminde minik bir takı dukkanı bulacaksınız uğramadan geçmeyin. Aksam eğlencesi için ise mutlaka Mandalin derim. Canlı müzik eşliğinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. 

Taksimetre bodrumda 3,50 TL den açılıyor. Son günümüzde denizde fazla oyalanmadan şehir merkezine geldik. Yemek yemek için yer ararken Babadan Kebap ve Cafe diye güzel bir kebapçı bulduk. Biz kuzu sis ve yanına ilave döner denedik baya baya güzeldi yanında güzel bir çoban salata , içecekler ile beraber toplam 3 kişi tıka basa yedik ve 127,00 TL hesap ödedik evet ucuz değil fakat lezzet için değer.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir