İki Günlük Bodrum Gezintisi 2013

 

Yine küçük bir kaçamak ve Bodrum’dayız. Senenin ilk tatili 1 gece 2 gün sürecek. Tabi ki de her zamankinden farklı olarak bu seferki yolculuğumuzu ben ayarladığım için kalacak yerimiz su ana dek yok.bir iki telefon görüşmesinden sonra ve bir iki tane ufak yer dolaştıktan sonra Sade Pansiyon adı verilen yerdeyiz. İsteyenler için kordinaltar : (37.033622, 27.435937) burası hoş minik ve temiz bir yer.
Tarih 22.Mayis.2013 normalde hemen hemen her yer 70-60 arası oda kahvaltı verirken (2kisi dahil) burası oda kahvaltı kişibaşı 50 tl istemesine rağmen bence hoş kalınası bir yer. Kahvaltısını öve öve bitiremeyen (Cenk Bey ve Ebru Hnm.) bize kıyak olsun diye bu sabah kahvaltısından da ücret almayacağını söyledi. Bakalımnasıl bir kahvaltı bizi bekliyor sabırsızlıkla beklemedeyiz.
      
      
Sade ama hoş bir kahvaltı bence. Beklediğimize deydi.cay her zaman taze insanlar güleryüzlü kalanlar sanki birbirlerini tanıyormuşçasına selamlaşıyor. Gayet güzel bir atmosfer. Lokasyon olarak da her yere yakin olması ayrı bir güzel. Sezonda sessiz olacağını hiç sanmıyorum bu yüzden şahsi fikrim ya sezon tam başlamadan yada sezon bittikten sonra burada konaklama yapmanız. Aynı gün kız arkadaşımın doğum günü olduğu için otel sahibesi Ebru Hnm. bize ufak bir pasta alarak ince bir jest yaptı. Otele yerleşme işimiz bittikten sonra kendimizi direk Cafe MoonLight’a atıverdik. Sezon tam açılmadığı için tadilatta olmasına rağmen servis yapabileceklerini söyledikleri zaman daha bir mutlu olduk. Zaman kaybetmeden direk kendimizi oradan denize bıraktık. Pek net olmasa da su gayet güzeldi şansızlığımız sabah erken saate belediye tüm sahildeki kumları ters-düz ettiği için su bu şekildeydi.
 
Sonrasında her yerde olduğu gibi kendimize küçük bir dost edindik.Ertesi sabah Bodrum merkez ve yahşi tarafı dalgalı olduğu için bizde şansımızı Torba’ya giderek denemek istedik nispeten merkeze gore daha az dalga ve rüzgar vardı.Bu arada yeni torba minibüs tarifesinde çekmeye çalıştım. Umarım yardımcı olur.Dönüş saatimizden önce otelimize geri döndük ve hemen hazırlanıp otelden ayrıldık.
Artık istemeden de olsa 1 gece 2 günlük huzur dolu tatilimiz bitmiş ve İstanbul’a geri dönüş yolundaydık ….
 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir