Yedigöller Vol.2

 

Yedigöller maceramızı tamamladıktan ve uzunca bir yol aldıktan sonra Hindiba Pansiyon’a ulaştık.Programımız; pansiyonda akşam yemeği, sonrasında ise odun toplama ve ateş yakma… Bir de ateşte kestane pişirme 🙂

Akşam yemeği açık büfeydi. Ana yemek olarak hamsi tava ve pilav vardı. Bunun dışında tarhana çorbası, enginar, pırasa, pilaki, haydari, salata ve aklımıza gelmeyen birçok meze türü vardı. Tatlı olarak da portakallı irmik helvası ve meyve mevcuttu. Yemekler lezzetliydi. Yemek yediğimiz sırada sıcak şarap içen bir çift dikkatimizi çekti, içmesek de sıcak şarabın kokusu gayet hoş geliyordu.Şişe su istediğimizde şişe su kalmadığını, musluklardan içme suyu geldiğini ve içebileceğimizi belirttiler. İstanbul’da yaşayan biri olarak musluktan su içme fikri ilk başta pek de hoş gelmese de sonunda denedik. Testide buz gibi su getirdiler ve tadı da gayet güzeldi.

Yemeğimizi yedikten sonra hava tamamen kararmıştı, etrafta sadece arada sırada karşımıza çıkan bir çift göz, elimizde ise el feneri…. El fenerleri ile odun aradık, tabi bu erkeklerin göreviydi 🙂 ateşi yakmaya çalışsak da her yer çok nemli olduğu için uzun bir süre tutuşturmak için uğraştık. Ve sonunda başardık .

      

Ateşte kestanemizi pişirirken etraftaki çakal sesleri gecemi şenlendirmeye yetti 🙂 içimi büyük bir korku sarsa da diğerleri çok mutluydu… Birkaç saatlik keyfin sonunda ateşimizi söndürdük ve sabah erkenden uyanmak üzere odamızın yolunu tuttuk.

     

Sabahki programımız Kıyaslar Köyü parkuru 🙂 kahvaltımızı yaptıktan ve eşyalarımızı topladıktam sonra yürüyüşe başladık.

Sarı, mavi, yeşil ve kırmızı  olmak üzere toplam 4 parkur mevcuttu, biz sarı yoldan gittik, ağaçlarda bulunan sarı işaretlerden yolumuzu takip ettik. Önümüze çıkan köpekler sayesinde sarı işaretleri kaçırdık ve yolun sonuna geldiğimizde karşımıza çıkmaz bir yol çıktı ve bu sayede yanlış bir yola girdiğimizi fark ettik. Kendi parkurumuzu oluşturduk, bu parkura turuncu parkur adını verdik. Çıkmaz dediğimiz yolda bir dere bizi karşıladı 🙂 atlayıp zıplayarak ve Arda’nın GPS’i sayesinde yolumuzu bulduk ve parkuru tamamladık.

İşte rotamız : Tıklayın…

  

 

  

                  

    

Ve dönüş yoluna geçmek üzere arabamıza gittik… Hoşçakal Kıyaslar Köyü, hoşçakal Yedigöller 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir